Magazyn to miejsce, gdzie bardzo łatwo jest o nieprzewidywane zdarzenia.  Z uwagi na pośpiech, duże natężenie ruchu i zazwyczaj niewielką ilość miejsca na uszkodzenia narażone są elewacje budynków,  elementy ogrodzenia oraz samochody. Coraz więcej magazynów stosuje zatem przydatne akcesoria magazynowe, na przykład od firmy Future Logistics,  które mają na celu poprawienie bezpieczeństwa. Bowiem znaczenie ma nie tylko odpowiednie zachowanie pracowników i klientów, ale również właściwe wyposażenie. 

Odbojnice w rożnej formie

Ich zadaniem jest kontrolowanie dostępu do stref magazynowych. Takie akcesoria magazynowe jak właśnie odbojnice i słupki blokujący skutecznie zabezpieczają przed wjazdem lub parkowaniem pojazdów w miejscach niedozwolonych. Pełnią rolę ostrzegawczą dla kierowców i redukują zniszczenia powstałe przez niewłaściwe wykonywanie manewrów. Te przydatne akcesoria magazynowe dostępne są w formie  odbojnic typu U, odbojnic linowych, narożnych oraz w postaci barierek technicznych lub betonowych zapór. 

 

Ograniczniki wysokości wjazdu

Te akcesoria magazynowe mają na celu sygnalizowanie braku możliwości wjazdu pojazdom, które nie spełniają wymogów gabarytowych. Najczęściej dotyczy to wysokości. Ograniczniki wysokości wjazdu mają za zadanie ostrzegać kierowców przed możliwością uszkodzenia pojazdu bądź budynku. Przykłady pokazują, że magazyny, które nie wyposażyły się w te akcesoria magazynowe stale zgłaszają jakieś szkody. Ograniczniki obniżają ryzyko wystąpienia szkód, a także dodatkowo generowanych kosztów wynikających z napraw związanych z uderzeniem.

 

 

BRAK KOMENTARZY