Przeglądasz internet, chcesz obejrzeć nowy film na swoim ulubionym kanale YouTube, aż tu nagle włącza się reklama! Czekasz cierpliwe aż się skończy, albo próbujesz ją pominąć po 5 sekundach. Ale czy wiesz, że właśnie obejrzałeś spot reklamowy, nad którym pracowano nawet kilka tygodni? Czym jest spot reklamy, kto produkuje spoty reklamowe?

Spoty reklamowe, które wyświetlane są albo w telewizji, albo w internecie to nic innego niż krótke filmy reklamowe. Zazwyczaj spoty reklamowe są kilkunastosekundowe, wyświetlanie w przerwach np. między programami telewizyjnymi, lub przed treściami w internecie np. na kanale Youtube przed innymi filmami.

Spoty reklamowe w Foszer Sawicki

W domu produkcyjnym Foszer Sawicki spoty reklamowe do internetu tworzone są od lat! Agencja reklamowa może poszczycić się tworzeniem spotów dla dużych, zagranicznych klientów, jak
i małych, lokalnych biznesów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pracą z domem produkcyjnych i dla których, prawdopodobnie jest to pierwsze spotkanie z prawdziwą kamerą czy też reżyserem.
Zespół w Foszer Sawicki potrafi jednak tak dobrać rozwiązanie reklamowe, aby spełniało ono zamierzony przez klienta cel i wpisywało się w jego budżet reklamowy.

Cel spotu reklamowego

Zadaniem spotu reklamowego może być np. promowanie danej marki lub produktu, przekonanie odbiorców spotu do zakupu produktu lub skorzystania z usługi. Jak widać cel spotu reklamowego jest takie dotarcie do potencjalnego użytkownika, aby ten wykazał się określoną akcją.
Jeżeli spot reklamuje aplikację mobilną – jego celem może być zwiększenie ilości pobrań danej aplikacji. Jeżeli spot reklamuje ubrania dla kobiet w ciąży – jego celem może być zwiększenie ilości sprzedaży lub wzbudzenie pozytywnych emocji wśród przyszłych mam.

Spot reklamy w służbie dobra

Warto jednak zauważyć, że niektóre spoty reklamowe zamiast zarabiać pieniądze dla Klienta mają inny, wyższy cel. Tak się dzieje w przypadku spotów realizowanych dla organizacji pożytku publicznego (Na koncie Foszer Sawicki znajduje się m.in. spot 1% dla Fundacji TV Puls „Pod Dębem” czy też spot dla Fundacji AST.

Odpowiednio przygotowany spot reklamowy zapada w pamięć, chcemy go obejrzeć ponownie, wzbudza emocje. Chyba nie ma lepszej nagrody dla agencji, która przygotowała dany spot, niż uznanie wśród odbiorców i pozytywny odbiór danej produkcji.

BRAK KOMENTARZY