Oczywiście, że tak! Dobrze dobrany dywan potrafi doskonale podkreślić charakter wnętrza. Z kolei wybór złego modelu potrafi dosłownie zrujnować całe piękno pokoju. Urządzając mieszkanie najpierw zastanawiamy się nad kolorem ścian, wyborem mebli i oświetlenia. Dywan często schodzi na drugi lub kolejny plan. Tymczasem jest on nośników wielu wzorów i kolorów tworząc fundament wizualny całego pomieszczenia. Warto zatem umiejętnie dobrać odpowiedni model, np. za pośrednictwem sklepu www.carpetoutlet.pl

Kolor

Wybierając dywan należy pamiętać o prostej zasadzie – jasne modele optycznie powiększą pomieszczenie, natomiast ciemniejsze je zmniejszą, chociaż sprawią, że wnętrze będzie przytulniejsze. W doborze koloru bardzo istotne jest, aby wziąć pod uwagę przeznaczenie pokoju. Nierozsądnym wydaje się zakup jasnego kobierca do przedpokoju czy jadalni, gdyż częściej będzie on przebywał w pralni niż w naszym mieszkaniu. Miłośnicy wnętrz monochromatycznych z powodzeniem mogą przełamać styl kolorowym dywanem, ożywiając pokój.

Wzór

Decydując się na dywan wzorzysty należy dostosować go do stylistyki wnętrza. Im więcej geometrycznych elementów w pomieszczeniu, tym bardziej neutralny powinien być dywan. Z kolei w pomieszczeniach minimalistycznych z powodzeniem można zastosować dywany wzorzyste, z intensywnymi motywami.

Materiał

Najchętniej wybierane modele, to te o niskim runie, głównie ze uwagi na łatwość ich czyszczenia i odkurzania oraz o wysokiej gramaturze, ze względu na odporność na odkształcenia. Większość modeli ma też sylikonowe podbicie, aby nie przesuwały się po podłodze. Część osób decyduje się na dostępne w Carpet Outlet dywany o wysokim runie typu shaggy, licząc na lepsze wrażenia estetyczne. Modele te są jednak polecane głównie do sypialni i łazienki, gdzie będziemy stąpać po nich gołymi stopami.

BRAK KOMENTARZY