Depilacja laserowa jest polecana przede wszystkim osobom mającym problem z podrażnieniami skóry wywołanych tradycyjnymi metodami usuwania niepożądanego owłosienia. Coraz częściej korzystają z niej także osoby, które po prostu nie lubią związanego z depilacją bólu lub denerwują je zbyt szybko odrastające włoski.

Przeciwwskazania

Tak jak w przypadku pozostałych zabiegów kosmetologicznych, tak i w kwestii depilacji laserowej trzeba spełnić pewne kryteria. Przeciwwskazania to m.in.: opalona skóra, stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu, infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu planowanego zabiegu, nowotwory, przyjmowanie leków światłouczulających (np. leki na trądzik, depresję), ciąża oraz – z uwagi na brak lub małą skuteczność zabiegu – włosy rude, blond, siwe.

Przygotowanie do zabiegu

W celu odpowiedniego przygotowania się do depilacji laserowej najlepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem (kosmetologiem). Wiele zależy bowiem od stanu zdrowia danej osoby, a także od jakości i koloru owłosienia. Obowiązkowo każdy musi na pół roku przed zabiegiem zrezygnować z doustnej kuracji retinoidami, na miesiąc przed zaprzestać golenie włosów i opalania (także na solarium), zrezygnować z samoopalaczy, bronzerów i maści z retinoidami.

Postępowanie po zabiegu

Naturalnymi objawami po depilacji laserowej są obrzęk i zaczerwienie skóry, które zazwyczaj ustępują po kilku godzinach. Zdarza się jednak, że utrzymują się nawet do 4 dni. Po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, korzystania z basenu i sauny, preparatów kosmetycznych na bazie alkoholu i spirytusu, złuszczających naskórek peelingów. W ciągu kilku tygodni obowiązuje również zakaz opalania i stosowania samoopalaczy.

Sprawdź ofertę salonu skinline – depilacja gliwice

BRAK KOMENTARZY