Dywany spotykamy w wielu miejscach. Goszczą zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak również w biurach, hotelach czy przedszkolach. Mają najróżniejsze kształty, rozmiary i kolory, wykonane są też z rożnych materiałów – naturalnych bądź syntetycznych. Dywany różnią się także motywami. Wystarczy odwiedzić stronę www.carpetforyou.pl, by przekonać się, jak wiele wzorów jest dostępnych. Obecnie niezwykle popularne są dwa z nich – motywy florystyczne i koniczyna marokańska.

Dywan z motywem florystycznym

To motyw uniwersalny, od lat pożądany są w dekorowaniu wnętrz. Pasuje bowiem do wielu stylów aranżacyjnych – prowansalskiego, romantycznego, nowojorskiego czy industrialnego. Współcześnie roślinne desenie są niezwykle wyraziste i dominujące. Duże florystyczne wzory goszczą na wielu dywanach, również tych oferowanych przez Carpet For You. Najpopularniejsze są obecnie akcenty z roślinami egzotycznymi, takimi jak palmy, bananowce, cytrusy czy ananasy. Znaleźć można je na wielu tekstyliach.

Dywan z koniczyna marokańską

Jednym z tych trendów, które uważane są za obecnie modne i pożądane jest wzór koniczyny marokańskiej. Obecnie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, najpopularniejszych motywów w dziedzinie aranżacji wnętrz. Już sama nazwa jednoznacznie określa pochodzenie wzoru. Koniczyna marokańska swój początek bierze w krajach islamskich i już od kilku sezonów obok modnych kwadratów, trójkątów i rombów jest bardzo często stosowana do zdobienia przeróżnych elementów wyposażenia. Dywany z tym wzorem są znakomitą bazą dla minimalistycznych aranżacji wnętrza – motyw jest wyrazisty, ale nie dominuje nad pozostałymi elementami wyposażenia. Ponadto, łatwo skomponować do niego inne tekstylia.

BRAK KOMENTARZY