Chociaż może to dziwić, to faktem jest, że nasza skóra zaczyna się starzeć mniej więcej około 25. roku życia. Naturalna odnowa komórkowa przebiega wolniej, co z czasem prowadzi do osłabienia czy wręcz naruszenia naturalnej, hydro-lipidowej bariery ochronnej skóry. To z kolei powoduje większą skłonność do podrażnień i utraty wody. Z czasem pojawiają się pierwsze bruzdy, które z biegiem lat pogłębiają się. Policzki, kąciki oczu i ust opadają, nadając twarzy zmęczony i postarzający wyraz. Jak dbać o skórę dojrzałą, by wyglądała zdrowo, świeżo i promiennie? 

Czego potrzebuje skóra dojrzała?

Przede wszystkim nawilżenia i odżywienia. Im bardziej nawilżona warstwa rogowa naskórka, tym skóra lepiej wchłania i wykorzystuje składniki kosmetyków. Dzięki temu uzupełnione zostają niedobory, zwiększają się zdolności absorpcyjne skóry, a w efekcie odzyskuje ona naturalny blask. Ponadto wzmocniona naturalna bariera hydro-lipidowa zwiększa odporność na podrażnienia oraz czynniki zewnętrzne. Ponieważ w skórze dojrzałej fizjologiczna odnowa komórkowa przebiega wolniej, to niezastąpione jest stosowanie kosmetyków jakie oferuje Drogeria Lila Róż, które ten proces przyśpieszą. Pobudzenie fibroblastów pozwala bowiem na poprawę sprężystości i jędrności skóry. Niezwykle ważna jest również ochrona UV, która najskuteczniej zabezpiecza skórę przed degeneracją i starzeniem.

 

Jakie składniki mają znaczenie?

Aby zaspokoić potrzeby cery dojrzałej należy wybierać kosmetyki dedykowane takiej właśnie skórze, dostępne np. na www.drogerialilaroz.pl. Ważną rolę odgrywa aloes, który intensywnie

nawilża oraz wykazuje działanie łagodząco-przeciwzapalne. Dodatkowo, działa antyoksydacyjnie oraz zwiększa skuteczność ochrony przeciwsłonecznej. Adenozyna pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny oraz intensywnie wygładza zmarszczki. Powoduje hamowanie skurczy mięśni, dzięki czemu  zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych. Z kolei ceramidy dostarczone z kosmetykami tworzą lipidową warstwę okluzyjną, która zapobiega odparowywaniu wody oraz przyspiesza regenerację skóry.

BRAK KOMENTARZY