Znalezienie profesjonalnego tłumacza nie powinno być dzisiaj żadnym wyzwaniem – w średnich i dużych miastach bez trudu namierzymy liczne biura tłumaczeń, zatrudniające doświadczonych tłumaczy. Jak jednak rozpoznać specjalistę, który faktycznie wywiąże się z powierzonego mu zadania? Dobrym rozwiązaniem może być sprawdzenie referencji. Co zaoferują nam biura tłumaczeń?

Czym zajmują się biura tłumaczeń?

Profesjonalne biuro tłumaczeń to firma zrzeszająca wokół siebie doświadczonych tłumaczy różnorodnych języków. Dzisiaj zapotrzebowanie na usługi tłumacza jest tak duże, że nie wystarcza jeden specjalista od dawnego języka. Okazuje się, że przychodzimy do takich biur z prośbą o translację z najbardziej egzotycznych języków, również chińskiego, hinduskiego. Cenniki biur tłumaczeniowych podzielone są na grupy językowe – im bardziej niszowy język, tym cena za kartkę A4 tłumaczenia wyższa. Cenniki będą wynikać również z tego, w jakim czasie ma być wykonane dane tłumaczenie. Im szybciej – tym wyższa cena.

Tłumaczenia nie tylko na papierze

Coraz częściej tłumacze zapraszani są również na imprezy firmowe, targi branżowe czy do telewizji i radia. Ich zadaniem podczas takich eventów jest tłumaczenie symultaniczne lub konsekutywne wypowiedzi zaproszonych, zagranicznych gości.

Sprawdź kompleksową ofertę biura tłumaczeń Verbo na http://verbo.com.pl

BRAK KOMENTARZY