Wybór ogrodzenia nie jest łatwy. Trzeba zdecydować się na odpowiedni materiał, wybrać grubość przęsła czy dobrać ewentualne zdobienia. Przy podejmowaniu decyzji można również zasugerować się wystrojem domu (nowoczesny lub bardziej tradycyjny) i oczywiście indywidulanymi preferencjami. Jak podaje www.euro-fences.pl ,ogrodzenie musi spełniać dwie podstawowe funkcje: określać granice posesji oraz dodawać jej uroku. Teoretycznie nie ma różnicy, czy ogrodzenie jest z betonu, drewna czy aluminium, skoro za pomocą każdego z tych tworzyw da się odgrodzić daną posesje czy też sprawić, aby wyglądała ona estetycznie. Jednak każdy materiał kryje w sobie inną historię i na swój sposób potrafi zaintrygować.

Ogrodzenia aluminiowe

Charakteryzują się nowoczesnym wyglądem oraz bardzo dużą wytrzymałością. Aluminium może wytrzymać nawet kilkanaście lat i w dalszym ciągu nie wymagać wymiany lub choćby naprawy. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, które powinno się poddawać renowacji minimum raz w roku (a w przypadku drewna mocno żywicznego np. sosny – nawet częściej). Montaż ogrodzeń aluminiowych jest stosunkowo prosty i nie wymaga pracochłonnego przygotowania tworzywa (tak jak jest to w przypadku drewna, które musi być poddawane zabiegom heblowania bądź korowania). Aluminium również wygląda bardzo estetycznie. Bez żadnego problemu można zakupić tworzywo imitujące drewno np. w formie sztachet. Ogrodzenia aluminiowe stają się coraz bardziej popularne w budownictwie jednorodzinnym.

Ogrodzenia drewniane

Drewno jest materiałem uniwersalnym: tworzy się z niego meble, domy bądź ogrodzenia. Jest skierowane do ludzi ceniących sobie konstrukcje wykonywane z naturalnych materiałów oraz ceniących klasykę. Uważa się, że najbardziej wytrzymałe ogrodzenia powstają z wierzby bądź modrzewia. Drewno dębowe wykorzystuje się często na słupki, z uwagi na jego wysoki koszt. Jest to tworzywo wyglądające niezwykle estetycznie, wymagające jednak regularnej konserwacji. Z biegiem czasu ogrodzenie drewniane wymagać będzie renowacji. W takich sytuacjach pomocą służą jednak takie firmy jak np. Euro Fences, świadczące tego typu usługi.

BRAK KOMENTARZY