Kaski używane, a także takie, w których mieliśmy wypadek, w większości przypadków mogą nie nadawać się do dalszej eksploatacji. Jeśli tylko nie została naruszona skorupa kasku, uznaje się, że jest on w porządku i używamy go dalej lub sprzedajemy. Niestety nawet najmniejszy upadek i uderzenie kaskiem o podłoże (nawet o miękką ziemię lub trawę) powoduje, że staje się on mniej bezpieczny dla jego użytkownika.

Pianka amortyzująca

Wszystko przez piankę amortyzującą, która znajduje się tuż pod skorupą kasku. Jej zadanie to pochłanianie energii podczas wypadku i w trakcie uderzenia wgniata się. To sprawia, że w tym miejscu nie amortyzuje już tak, jak w przypadku nowego, nienaruszonego kasku i siła uderzenia mocniej oddziałuje na głowę. Niestety nie da się zobaczyć z wierzchu czy pianka nie została uszkodzona, trzeba byłoby rozebrać cały kask.

Uwaga na kaski używane

Niestety po wypadkach kaski, które z zewnątrz wyglądają w porządku, są dalej użytkowane lub, co gorsza, wystawiane na portalach aukcyjnych do ponownej sprzedaży. Niestety w takich przypadkach nie mamy jak sprawdzić, czy kask jest w pełni sprawny. Możemy to stwierdzić jedynie po ewentualnych rysach na obudowie, wtedy możemy mieć podejrzenie, że kask brał udział w wypadku. W tej sytuacji najlepiej jednak zdecydować się na zakup nowego kasku.

Pamiętaj również, że kask dopasowuje się do głowy każdego indywidualnie, dlatego używany kask może nie leżeć na twojej głowie tak, jakbyś chciał, a wygoda w czasie jazdy również jest bardzo istotna.

Sprawdź ofertę na: Kaski motocyklowe – motohangar.pl

BRAK KOMENTARZY