Meksyk to państwo graniczące od północy ze Stanami Zjednoczonymi, charakteryzujące się zróżnicowanym krajobrazem i bujną roślinnością. Jest to również najludniejszy kraj hiszpańskojęzyczny na świecie, w którym nie wszyscy mieszkańcy korzystają z dobrodziejstw cywilizacji, dzięki czemu mamy możliwość poznać ich kulturę i tradycje. Co zatem warto robić, a także zobaczyć, będąc w Meksyku?

Patrząc na Meksyk atrakcje turystyczne mogą być naprawdę zróżnicowane. Z jednej strony możemy zatrzymać się w luksusowym kurorcie wypoczynkowym, takim jak Acapulco i poświęcać czas opalaniu, kąpielom wodnym, a także sportom wodnym. Z drugiej zaś dla osób, które preferują aktywny wypoczynek, przygotowywane są specjalne wycieczki, które umożliwiają nam zwiedzenie wielu wspaniałych i wyjątkowych miejsc. Warto udać się na przykład do miejscowości Chichen Itza, którego nazwa pochodzi od świętych zbiorników i znaczy „źródła ludu Itza”.Znajduje się tu obserwatorium astronomiczne, piramida poświęcona bogowi Kukulkana, a także świątynia El Castillo.

Kolejnym obowiązkowym miejscem do zwiedzenia jest miejscowość Palenqué położona w północnej części stanu Chiapas. Znajduje się tu stanowisko archeologiczne, którego atrakcją są ruiny starożytnego miasta Majów, które zostało odkryte w 1746 roku. Kamienne budowle wyłaniają się wprost z gęstej dżungli, co daje niesamowity efekt. Dookoła znajduje się las tropikalny, w którym umieszczony jest najważniejszy ośrodek religijny kultury majów.

Jeśli poszukujemy równie wyjątkowego miejsca, możemy wybrać się do miasta Guanajuato, które położone jest na wysokości 2050 metrów nad poziomem morza i słynie ze swoich kolorowych zabudowań, a także licznych wąskich ścieżek pełnych sklepów i lokalnych handlowców. Miasto to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Będąc w Guanajuato, warto udać się do lokalnej restauracji i spróbować wyśmienitych potraw kuchni meksykańskiej, a także poznać tutejszą kulturę i zwyczaje. Można również udać się na wzgórze, skąd będziemy podziwiać przepiękną panoramę miasta.

BRAK KOMENTARZY