Z pomocy doradców kredytowych skorzystały już tysiące Polaków. Z każdym rokiem ich grono powiększa się o kolejnych zainteresowanych zaangażowaniem profesjonalisty od finansów w proces ubiegania się o kredyt. Wciąż nie każdy potencjalny kredytobiorca uważa to za potrzebne czy chociaż wskazane.

Jednak z biegiem czasu rynek usług finansowych, w tym także tych związanych z kredytami, powiększa się i staje coraz bardziej skomplikowany. Przeciętny klient banku nie ma większych szans na opanowanie związanych z tym zasad. A na pewno nie dysponuje wystarczającą ilością wolnego czasu, potrzebnego do przyswojenia skomplikowanego języka umów bankowych. Profesjonalne doradztwo kredytowe to odpowiedź na potrzeby osób zainteresowanych wzięciem kredytu na możliwie atrakcyjnych warunkach.

Doradca oceni zdolność kredytową

Niby można to zrobić w każdym banku z osobna, ale skorzystanie ze wsparcia własnego i niezależnego doradcy kredytowego pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Już po chwili taki specjalista jest w stanie oszacować szanse swojego klienta na uzyskanie kredytu w poszczególnych bankach. Oceni także potencjalną wysokość pożyczki, na którą może liczyć dana osoba. Sytuacja finansowa poszczególnych ludzi jest różna, a to bezpośrednio przekłada się na ich zdolność kredytową.

Nie chodzi tylko o wysokość zarobków, ale również przekonanie co do ich ciągłości w okresie spłacania kredytu. Wiele czynników decyduje o tym, czy uda się otrzymać finansowe wsparcie od banku. Zaangażowanie profesjonalnego doradcy kredytowego pomaga oszacować realne na to szanse w krótszym czasie. Mniej stresu, krótsze oczekiwanie i lepsze efekty.

Rozwianie wątpliwości klienta

Niektórzy błędnie zakładają, że nie mają szans na uzyskanie kredytu. Po spotkaniu z doradcą są jednak mile zaskoczeni, ponieważ dobry specjalista na ogół potrafi znaleźć rozwiązanie nawet nietypowej sytuacji finansowej. Gdy jest ona szczególnie trudna, wówczas jego wskazówki mogą przełożyć na efektywniejsze wyjście z problemów finansowych. Poprawa sytuacji na pewno pomoże w ubieganiu się o kredyt. Klienci przekonują się do korzystania z pomocy doradców, ponieważ dostrzegają wiele różnic pomiędzy nimi, a pracownikami banku. Zadaniem tych ostatnich jest wynegocjować jak najlepsze warunki dla reprezentowanej przez siebie instytucji.

Tymczasem profesjonalne doradztwo kredytowe sprowadza się do znalezienia klientowi najlepszej oferty spośród propozycji wielu banków. Klienci mogą tu także liczyć na rzetelne, ujęte w jasne słowa odpowiedzi na różne wątpliwości dotyczące zaciągania oraz spłacania kredytu.

Kredyt bardziej przystępny

Szukając największej zalety korzystania z profesjonalnego doradztwa kredytowego, można byłoby wskazać na to, że pomoc doradcy czyni kredyt bardziej przystępnym. Tak pod względem merytorycznym, związanym z posiadanymi informacjami na temat usługi finansowej, jak również formalnym. Doradca bierze też na siebie sporą część obowiązków, związanych z wnioskowaniem o kredyt.

BRAK KOMENTARZY