Buty Nike Air Max to jedne z najchętniej kupowanych sneakersów, których popularność nie maleje już od kilku lat. Co sprawia, że tak wiele z nas decyduje się na air maxy? Niewątpliwie jedną z ich większych zalet jest uniwersalność.

Nike Air Max – jak to się zaczęło…

26 marca 1987 roku jeden z największych producentów obuwia i odzieży sportowej, Nike, wypuścił na rynek buty Air Max 1. Wtedy jeszcze nikt się nie spodziewał, że powstanie cała ich seria, a po prawie 30 latach będą one cieszyć się niesłabnącą popularnością i zostaną symbolem marki.

Innowacyjnością i symbolem linii Air Max stała się uwidoczniona amortyzująca poduszka gazowa, będąca pomysłem samego Tinkera Hatfielda, twórcy niejednego projektu obuwia sportowego Nike, w tym popularnych butów Nike Air Jordan. A wszystko zaczęło się od jego wizyty w muzeum Pompidou w Paryżu…

Struktura budynku wyróżnia się oryginalnością, a wszystko za sprawą instalacji prowadzonych na zewnątrz budynku, zamiast w jego środku. To właśnie było bezpośrednią inspiracją do projektu Nike Air Max, w których poduszka gazowa nie jest ukryta w podeszwie, a widoczna od zewnętrznej części buta. Jak instalacje ukazane w budynku Centre Georges Pompidou, tak w air maxach amortyzację możemy zobaczyć gołym okiem. W latach 80. pojawił się jeszcze jeden model Nike Air Max – Nike Air Max Light(Air Max II).

Jednak prawdziwym rozkwitem dla air maxów były lata 90 ubiegłego wieku, kiedy to amerykańskie przedsiębiorstwo wyprodukowało aż 26 nowych modeli! Od tamtej pory ich liczba ciągle wzrasta, wraz z popularnością.

Uniwersalność Nike Air Max

Jak wspomnieliśmy na początku, jednym z największych atutów air maxów jest ich uniwersalność. Nowoczesny design w połączeniu z komfortem chodzenia pozwala na tworzenie ciekawych stylizacji, jednocześnie buty zapewniają nam wygodę chodzenia nawet przez cały dzień. Jednak Nike Air Max to nie tylko ładnie wyglądające sneakersy będące symbolem stylu. Buty te sprawdzą się również na wielogodzinnych treningach sportowych, zapewniając najlepszą amortyzację, przyczepność i system odparowujący wilgoć. Buty z linii Nike Air Max wciąż są udoskonalane o coraz to nowsze technologie i systemy, mające na celu jeszcze bardziej zwiększać bezpieczeństwo i komfort nie tylko podczas chodzenia, ale również w trakcie treningów sportowych.

Klasyczne czy nowoczesne, czyli co nieco o fasonach

Czarne, klasyczne air maxy rodem z lat 90. czy te najnowsze, kolorowe i wpadające w oko? Wszystko zależy od tego, jaki efekt zamierzamy osiągnąć. Jeżeli zależy nam na tym, żeby buty były funkcjonalne i pasowały do niejednej stylizacji, postawmy na te pierwsze. Klasyczny fason i stonowane kolory to symbol wyczucia smaku i elegancji.

Jeżeli chcemy zwrócić na siebie uwagę i czuć się niepowtarzalnie i wyjątkowo – zaszalejmy! Kolorowe air maxy o wyrazistych odcieniach na pewno przykują uwagę na ulicy. Do tej pory pojawiło się mnóstwo ciekawych kolorów i wzorów, dlatego każdy powinien dla siebie coś odpowiedniego, a zarazem oryginalnego.

Modeli Air Maxów ciągle przybywa, a półki sklepowe nie są w stanie wszystkich pomieścić. Alternatywą są sklepy internetowe, w których wybór jest najczęściej dużo szerszy. Na stronie sklepu internetowego https://e-sporting.pl/ znajdziemy dużo ciekawych propozycji, dodatkowo w rozsądnych cenach.

BRAK KOMENTARZY