Praca przy komputerze zmieniła się n przestrzeni ostatnich 10-15 lat. Do dyspozycji właścicieli firm oraz samych pracowników oddano olbrzymie ilości programów komputerowych i możliwości związanych z efektywniejszą pracą. Oczywiście zastosowanie tych technologii w dużej mierze zależy tylko od właściciela firm. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorców widzi ogrom zalet, jakie dają dedykowane platformy firmowe, aplikacje mobilne czy możliwość pracy w chmurze. Szczególnie ta ostatnia jest chętnie wykorzystywana!

Co daje nam chmura?

Chmury znane są od dawna – początkowo wykorzystywane były wyłącznie do przechowywania danych, zdjęć, dokumentów tekstowych. Zapewniały sporo miejsca za darmo, ale oczywiście właściciele firm mogli kupować w gruncie rzeczy nieograniczoną przestrzeń takich zewnętrznych serwerów. Obecnie rola chmur jest znacznie większa – pozwala na pracę w chmurze, bez konieczność wykorzystywania serwerów umieszczonych w budynku firmy. To olbrzymia oszczędność miejsca, energii elektrycznej, a co za tym idzie: spora oszczędność dla samej firmy. Dzięki możliwości umieszczenia systemów firmowych w chmurze bez względu na miejsce pracy pracownicy mogą komunikować się ze sobą, managerowie mieć wzgląd w aktualne procesy robocze, kierownictwo zaś: kontrolować prace poszczególnych pracowników.

Nie kupuj licencji – pracuj w systemie abonamentowym!

Kupowanie licencji dla konkretnych programów jest olbrzymi, finansowym obciążeniem dla firm. Mimo tego właściciele marek decydują się na kupno, gdyż niemożliwa jest praca bez nich czy też bez licencji, na nieautoryzowanych kopiach programów. Dzięki chmurom firmy zewnętrzne mogą udostępniać swoim klientom dostęp do konkretnych programów, bez konieczności kupowania licencji, na zasadzie miesięcznego abonamentu.

Sprawdź ofertę nowoczesnych rozwiązań technologicznych od http://sidgroup.pl/

BRAK KOMENTARZY