Poznałeś już nazwiska najważniejszych gwiazd sportów elektronicznych? Jeśli nie, to niebawem zapewne ta wiedza do ciebie dotrze. W e-sportach trwa właśnie wielka rewolucja, która poprzez przypływ dużych pieniędzy oraz znaczny wzrost liczby aktywnych graczy otwiera nowe horyzonty przed branżą gier.

Ucieleśnieniem ogromnego sukcesu e-sportów jest zespół Virtus.Pro. Jego polska sekcja na samych czekach za miejsca w oficjalnych zawodach zarobiła bajońską sumkę bliską 10 milionom złotych. Przy takich wynikach finansowych nie powinno dziwić, że nastolatkowie garną się do sportów elektronicznych. Podaliśmy tylko kwotę wygranych, bez badania kontraktów reklamowych, a tych Virtus.Pro posiada niemało. Sam handel oficjalnymi koszulkami Virtus.Pro oraz pamiątkami jest znaczącym przychodem. Fani chętnie identyfikują się z idolami, zjawisko to ma podobny wymiar jak w piłce nożnej czy inny sportach siłowych. Posłużyliśmy się przykładem jednego z liderów, ale każdy team z ESL zarabia pieniądze niewyobrażalne dla obywateli ciężko pracujących w tradycyjnych zawodach. Polska może cieszyć się aż dwoma drużynami w ścisłej czołówce. Drugi z nich walczy pod szyldem Team Kinguin.

Wokół e-sportów kręcą się coraz bogatsi sponsorzy. Turnieje wirtualnych wyścigów finansowane są chętnie przez takich gigantów jak Porsche czy Ferrari. Ich zainteresowanie na pewno nie jest podyktowane względami dobroczynnymi. Doskonale wiedzą, że przyszłe generacje ich klientów swe motoryzacyjne pasje realizują za kierownicą komputerów. Organizacja mistrzostw sportów elektronicznych jest wielokrotnie tańsza niż na przykład meczu piłkarskiego. W ubiegłym roku w naszym kraju odbyły się setki takich mistrzostw. Fundowane są one przez lokalne sklepy komputerowe, centra handlowe, a nawet miejskie ośrodki kultury.

Sporty elektroniczne są fascynującym zagadnieniem, z którym będziecie od teraz regularnie konfrontowani w mediach. Rozgrywki e-sportowe powoli stają się stałym gościem w popularnych kanałach sportowych – transmisje przeprowadza między innymi Polsat oraz dedykowany E-Sport TV. Ekspozycja w tych mediach zwróci uwagę kolejnych sponsorów na sporty elektroniczne, a gracze będą mogli cieszyć się z jeszcze szybszego rozwoju swoich ulubionych drużyn, lig i turniejów.

BRAK KOMENTARZY