Ogród kojarzy się nam z wypoczynkiem, relaksem i odnową. Spędzamy tam czas samemu, z rodziną czy przyjaciółmi, z tego też względu dbamy, aby jego urok udzielał się nam w maksymalnie możliwy sposób. Jednak, aby korzystać ze wszystkich uroków ogrodu trzeba go pięknie urządzić i odpowiednio dbać. Jak tego dokonać?

Znajdź odpowiednią firmę ogrodniczą

Kluczem do sukcesu są dwie kwestie, jedną z nich jest znalezienie odpowiedniej firmy. Na początku zazwyczaj szukamy firmy wśród znajomych, pytamy sąsiada, gdyż chcemy zaufać firmie sprawdzonej. Czasami jednak nie mamy takiej możliwości, a wtedy powinniśmy zwrócić uwagę czy dana firma w sezonie ma dużo zleceń czy nie (część firm ma już grafik zaplanowany), jeśli zaś będzie mieć dużo wolnych terminów to znaczy, że coś jest na rzeczy. Dobry towar reklamuje się sam, a polecenia bardzo szybko promują daną firmę.

Dodatkowo zwróćmy uwagę na dotychczasowe realizacje firmy ogrodniczej. Czy przyjęte koncepcje nam odpowiadają, czy rośliny dobierane są starannie, jak wglądają rabatki czy cała architektura ogrodnicza.

Projektowanie ogrodów, czyli kolejny etap

Kolejnym etapem jest spotkanie się z projektantem i przekazanie mu naszych uwag odnośnie przyszłego ogrodu. Projektant ogrodu zbierze informacje od nas, zmierzy działkę, dom, a także dowie się więcej o panujących warunkach glebowych oraz wodnych. Następnie rozplanuje rozmieszczenie roślin, trawnika i architektury ogrodowej. Projektowanie ogrodów to czynność, która w zależności od kaprysów klienta może trwać od paru do kilku tygodni. Po zaakceptowanie projektu ostatecznego projektant powinien przedstawić nam wizualizację projektowanego ogrodu. W Puławach taką firmą jest Ogrody Krawiec http://ogrody-krawiec.pl/.

Na tej podstawie możemy umawiać się na kolejny etap prac, czyli zakładanie ogrodów.

Ogrody stylowe – jak je zakładać?

Zakładanie ogrodów nie jest zwykłą pracą rzemieślniczą, to sztuka sama w sobie, która polega na wyczuciu i dobraniu możliwe najlepszej kompozycji. W stylowym ogrodzie najważniejsze są detale, które decydują o odbiorze całości. Należy zatem pomyśleć o ścieżkach wykonanych z drewnianych podkładów, donicach ogrodowych, altanach, wiszących ławkach oraz tarasie. Ten najlepiej, żeby był drewniany lub wykonany z kostki brukowej. Całość powinna być wykonana z wyczuciem, wówczas z całą pewnością będziemy się cieszyć ogrodem stylowym, według naszych upodobań.

 

BRAK KOMENTARZY